Q.1
Леонард Леопольдович Гіршман – видатний харківський лікар-офтальмолог. Він повернув зір і здоров’я майже одному мільйону хворих. В 1908 р. харків’яни зібрали великі кошти, щоб спеціально для Л. Л. Гіршмана:

img029img080

Q.2
Вільгельм Федорович Грубе – видатний харківський медик. Він одним з перших в Росії у 1867 р. ввів антисептику в клініку, а також перший в нашому місті зробив операцію, використовуючи…

img033 (2)1

Q.3
Один з найталановитіших анатомів сучасності Рафаїл Давидович Синельников (1896-1991), створив працю, якою широко користуються медики всього світу. Вона називається:

img036 (2)2 (2)

Q.4
Уродженець Харківщини, випускник Харківського університету, вчений-мікробіолог, імунолог, який в 1907 році отримав Нобелевську премію, за відкриття явища «фагоцитозу». Назвіть його прізвище:

img099img017

Q.5
У ХІХ сторіччі, щоб отримати професію лікаря, потрібно було довго і ретельно навчатися. Студентам медичного факультету Харківського університету не дозволялося пити і палити, адже лікар повинен вести здоровий спосіб життя. Також студент-медик не міг під час навчання одружуватися, щоб піклування про родину не відволікало від навчання. Що ще категорично не дозволялося студентам-медикам у ХІХ ст.?

img026

Q.6
Відомий харківський вчений, доктор медичних наук, професор Юрій Юрійович Вороний 3 квітня 1933 року вперше у світі трансплантував пацієнту донорський орган. Який це був орган?

Вороной Ю.Ю. Ул.Чернышевского, 7 9

Q.7
Харківський промисловець, інженер, голова з’їзду гірничопромисловців півдня Росії, засновник заводу з виготовлення гірничого обладнання (нині «Світло шахтаря») Микола Федорович фон Дітмар піклувався про здоров’я робітників. У 1907 році з його ініціативи було відкрито…

img108img217img220

Q.8
Максиміліан Христіанович Гельферіх – купець, промисловець благодійник. Він пристрасно і ніжно кохав свою дружину Жозефіну, вони прожили 26 років щасливого подружнього життя. Коли дружина померла, в пам’ять про неї він збудував і подарував місту школу, а також…

Презентация Microsoft PowerPoint

Q.9
Іван Васильович Попандопуло (1882–1937) – відомий жіночий лікар, завідуючий пологового будинку на Москалівці, який врятував безліч жіночих та дитячих життів. Він вважав, що при пологах у майбутньому головну роль буде грати:

img033img221

Q.10
У Харкові наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. в аптеках міста продавали не тільки медичні і косметичні товари (мило, пудра, одеколон), але й крупи. Наприклад, в аптеці на вул. Сумській, 50 продавалася крупа, яка є символом богатирського здоров’я, краси і сили. Яка саме?

img025img032

Q.11
У 1925 році в Харкові був організований перший на Україні психоневрологічний диспансер. Фахівці цього закладу використовували кращий світовий досвід, перші тести і методики були німецькі. Основне завдання цього диспансеру –забезпечення безпеки залізничного руху. Цей диспансер був підпорядкований:

img076img211

Q.12
Раніше вважалося, що лікар – це професія суто чоловіча. Але після відкриття в Харкові жіночого медичного інституту (1910 р.) з’явилися лікарі-жінки. І в оголошеннях у харківських газетах жінка-лікар іноді, окрім спеціалізації, вказувала:

img017