Page 1 of 1
Q.1
Грифон – це міфологічна істота із золотими крилами, з тулубом дракона, з лапами лева та з дзьобом орла. Хто володіє грифоном, той володіє небом і землею. У центрі Харкова на даху величної будівлі оселилися грифони. Тут розташований…

img046Институт Мечникова. Грифоны 2

Q.2
У ХІХ сторіччі, щоб отримати професію лікаря, потрібно було довго і ретельно навчатися. Студентам медичного факультету Харківського університету не дозволялося пити і палити, адже лікар повинен вести здоровий спосіб життя. Також студент-медик не міг під час навчання одружуватися, щоб піклування про родину не відволікало від навчання. Що ще категорично не дозволялося студентам-медикам у ХІХ ст.?

img026

Q.3
У школі, яку започаткувала відома просвітниця Х. Д. Алчевська (с. Олексіївка, Катеринославської губернії), викладав видатний український етнограф та педагог:

img029

Q.4
«Мне пять сестер знакомы были издавна, ни с чем ни взгляд, ни вкус не схожи в них. Их жизнь передо мною перелистана, Как гордости и верности дневник» Поет М. Асєєв присвятив ці рядки харківським «музам футуризму» – гарним та освіченим жінкам, які товаришували з Д. Бурлюком, Б. Пастернаком, В. Поліщуком, В. Маяковським. Вони були дочками…

1

Q.5
Дороговказ або Віфлеємська зірка – цю зіроньку називають по-різному. Це дуже давній символ. Велика кована шестикутна зірка у ХІХ ст. прикрашала ворота одного з харківських навчальних закладів. Якого?

img004

Q.6
Харків’яни і нині, і в давнину дуже любили читати, поєднували цю корисну діяльність з іншими задоволеннями і радощами життя. Особливою популярністю в місті користувалася бібліотека з винним складом. У 1920-х роках харків’яни збудували будинок із живописною назвою:

img082

Q.7
Як відомо, Харків подарував Л. Д. Ландау зустріч з його вірною супутницею життя, майбутньою дружиною Конкордією Дробанцевою. Вона закінчила харківський виш. Який саме?

img021

Q.8
У 2005 році на честь 150-річчя від дня народження видатного вченого-мікробіолога, лауреата Нобелівської премії у Харкові було встановлено пам’ятник (скульптор С. Гурбанов). Хто цей вчений?

img080Памятник И.Мечникову

Q.9
У 1910 році Анатоль Вернер в центрі Харкова торгував іграшковими яйцями, всередині яких був сюрприз – гном або англійський домовик, якого називають…

cats

Q.10
У маєтку родини Лансере в с. Нескучному (нині Харківська область) в 1884 році народилася дівчинка, яка згодом стала видатною художницею. Хто це?

img024img025

Q.11
Відомий цирковий артист В. Л. Дуров доволі часто відвідував Харків. Харків’яни любили його виступи. Із «Гранд-готелю» він їхав до цирку на чудернацькому візку власної конструкції. А хто тягнув цей візок?

img047img050

Q.12
Відомий український художник і талановитий педагог, сучасник Т. Шевченка, учень К. Брюллова, він був першим учителем видатних художників – Г. Семирадського, С. Васильківського, П. Левченка, В. Беклемішева – і прищепив їм любов до малювання. Хто цей художник?

6bek

Q.13
До Другої світової війни харківська кондитерська фабрика«Жовтень» випускала бісквіт для недокрівних дітей, який вміщував підвищену дозу цукру, молока. Як він називався?

img002

Q.14
На одному з харківських будинків є відомий масонський символ – трикутник і циркуль (вул. Університетська, 9, архітектор Г. Г. Вегман, 1952–53 рр.). Яке призначення має ця будівля?

IMG 7839IMG 7845

Page 1 of 1