Q.1
«Гостинчик» з ярмарку привозили обов’язково, навіть у незаможній родині. Діткам – пряники, цукерки, дівчатам – стрічки і намисто, хлопцям –шапку або картуз. А якщо на Слобожанщині молодий хлопець дарував дівчині пряник, він був зобов’язаний…

img015img012

Q.2
Надзвичайною художньою витонченістю відрізнялася домова церква при редакції газети «Южный край» (вул. Сумська, 13). Особливо всіх вражав іконостас, який О. О. Іозефович замовив в Мюнхені в майстерні Цвернера. Це диво було виготовлено з…

img009img005

Q.3
Харківський художник, автор краєвидів «Яблуні в цвіту», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Последняя туча рассеяной бури», – це

img012img013

Q.4
Корифей українського театру М. І. Кропивницький останні роки свого життя провів на Харківщині, на хуторі Затишок. Саме тут аматорським гуртком вперше була поставлена казка, яку полюбляють усі українські діти, це…

img013

Q.5
Пегаса зображували тамплієри на своїх гербах. На одному з харківських будинків (вул. Дарвіна, 37 , архітектор О. М. Бекетов) є доволі рідкісне зображення таких летючих коней тому, що у них хвіст...

img027img028

Q.6
Майбутньому великому астроному М. П. Барабашову в дитинстві батьки подарували велосипед. Майбутній вчений швиденько його модифікував. Що він додав?

img0111 (2)

Q.7
Прізвище купців відомого в Харкові роду дало назву харківському саду і криниці. Назвіть це прізвище.

img083

Q.8
Який видатний діяч зібрав у с. Пархомівка картинну галерею, що за цінністю зібраних картин може змагатися з кращими музеями:

img031

Q.9
23 серпня 1911 року в Харкові відбулася перша авіаційна виставка. Успіх був величезний. Виставку відвідували і професори, і лікарі, і студенти, і учні. Вона експонувалася в будинку З’їзду гірничопромисловців (вул. Сумська, 18-20). У цьому будинку зараз знаходиться технікум. Який?

img039img034Рисунок1

Q.10
Відомий харківський вчений, доктор медичних наук, професор Юрій Юрійович Вороний 3 квітня 1933 року вперше у світі трансплантував пацієнту донорський орган. Який це був орган?

img078

Q.11
Харківський архітектор О. М. Бекетов у 1897 р. збудував для себе гарний будинок, де на веранді оселив каріатид за зразком афінського храму Ерехтейон. Каріатиди, на жаль, не збереглися, а у будинку зараз працює…

1